Pštrosí olej s vitaminy:

působí jako účinný biokatalyzátor: zvyšuje imunitu organizmu, zlepšuje krevní oběh, snižuje cholesterol, zlepšuje kvalitu pokožky, vlasů a nehtů, pozitivně ovlivňuje kondici organizmu a celou řadu dalších orgánů!

Tento doplněk výživy představuje 4 účinné látky v 1 kapsli (omega kyseliny, koenzym Q-10, vitamin E a betakaroten) a jejich společný synergický efekt výjimečně pozitivně působí na kardiovaskulární systém, stav cévní stěny a srdečních tepen, srážlivost krve v cévách, snížení nežádoucího cholesterolu, funkci slinivky břišní a hladinu cukru v krvi, metabolismus a imunitní systém, játra, zažívací systém a střeva, pokožku a vlasy, klouby a artritidu, oči a prokrvení mozku i celkovou vitalitu a odolnost organizmu.

Pštrosí olej je znám již několik tisíciletí. Ve starověkém Egyptě a Římě se používal při léčení zranění, artritidy, kožních ekzémů av péči o pleť. Dnes ho využíváme nejen v kosmetice (www.camelus.sk), ale také ve farmacii a v alternativní medicíně. Ve světě, zejména v Austrálii a v Americe se přisuzují pštrosímu oleji někdy až zázračné účinky při léčení různých nemocí, včetně rakoviny.

Jako ochrana před onemocněním srdce a cév (které má prvenství v příčinách úmrtí lidí na celém světě! ) se využívají tzv.. “omega” mastné kyseliny. Víme, že mají silné protizánětlivé účinky, což je důležité u více onemocnění. V současnosti narůstá zájem o úlohu omega mastných kyselin při prevenci cukrovky a některých typů rakoviny. Lidský organizmus je schopen vyprodukovat si všechny mastné kyseliny, které potřebuje s výjimkou dvou: kyseliny linolové a kyseliny alfa-linolenové. Tyto bychom měli přijímat ve stravě, proto je nazýváme “esenciální mastné kyseliny”. Pštrosí olej obsahuje tyto kyseliny a jiné, které pozitivně ovlivňují krevní oběh, hladinu cukru a cholesterolu, zažívací a imunitní systém, pokožku, jakož i správnou činnost orgánů a pohybového aparátu. Kyselina linolová se v organismu mění na kyseliny skupiny omega-6, které jsou důležité pro správnou funkci krevního oběhu, pozitivně ovlivňuje tělesný růst, imunitní systém a srážlivost krve v cévách. Kyselina linolenová podporuje vznik kyselin omega-3, které se uplatňují při syntéze prostaglandinů a příznivě ovlivňují stav cévní stěny a srdečních tepen, stav pokožky, funkci slinivky břišní. Kyselina stearová klinicky dokázaný má příznivý vliv na snížení nežádoucích sloučenin cholesterolu v krvi.

K úbytku koenzymu Q-10 v organismu dochází po dvacátém roce věku tak, že po čtyřicítce ho máme jen polovinu. Buňky se stávají náchylnější k poškození, hůře využívají energii na svou existenci a činnost. Pokud dojde v organizmu k poklesu koenzymu Q-10 pod potřebnou úroveň, může se to projevit sníženou výkonností, horší tolerancí zátěže, sníženou pracovní aktivitou, únavou a sníženou schopností regenerace. Koenzym Q-10 má příznivý vliv na správnou činnost srdce a cév, při atrofii dýchacích cest a zažívacího ústrojí, při chronických hepatitidách (zánětech jater), při degenerativních změnách kloubního systému, redukuje únavový syndrom, pomáhá při depresích a posiluje imunitu. Pokud byste chtěli v potravě přijmout 20 mg koenzymu Q-10, museli byste sníst např. cca půl kila sardinek, téměř kilo hověziny nebo více než kilogram arašídů.

Vitamín E je důležitý antioxidant. Při nízké hladině vitaminu E v těle jsou nedostatečně chráněny membrány buněk a DNA od nebezpečí volných radikálů. Mezi důsledky avitaminózy může patřit neplodnost, delší hojení ran, zvýšený rozpad červených krvinek a snížení jejich počtu. Vitamin E zpomaluje proces stárnutí buněk a tkání. Ovlivňuje tvorbu červených krvinek, účastní se obnovy a růstu svalové hmoty a dalších tkání. Je důležitý pro prevenci samovolných potratů, má účinek na plodnost a potenci. Podporuje činnost pohlavních žláz, svalů, nervů a jater ..

Pokud jste kuřák, častěji si dopřejete alkohol, pracujete v prostředí, kde se namáhají oči (práce s počítačem, při nedostatečném osvětlení), pokud jste žena užívající antikoncepční pilulky – vaše tělo potřebuje dostatek betakarotenu. Betakaroten jako důležitý antioxidant chrání před účinkem volných radikálů, působí proti infekčním chorobám a nádorům, stimuluje imunitní systém, pomáhá urychlovat hojení ran a je vhodnou prevencí vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Je důležitý pro udržení zdravé kůže, sliznic a oddálení známek stárnutí (vyšší koncentrace karotenu udržuje mladistvý vzhled pokožky). Příznivě ovlivňuje ochranu kůže před UV zářením, zlepšuje odolnost pokožky proti spálení a napomáhá její zhnědnutí. Pozitivně působí při očních potížích a šerosleposti.

1 kapsle obsahuje: 500 mg 100%-ního pštrosího oleje (omega kyseliny), 20 mg koenzymu Q-10 (100% DDD) , 6 mg betakarotenu (100% DDD), 10mg vitamínu E (100% DDD), doporučená dávka je 1 kapsle denně, je možné užívat i dlouhodobě. První výsledky zpravidla za 2-3 týdny, viditelné zlepšení zdravotního stavu již po 2-3 měsících užívání!

NA ZÁVĚR: pokud nemáte ve Vašem jídelníčku alespoň 3x do týdne ryby, nekonzumujete hovězí maso, vnitřnosti (játra), ořechy nebo olivový olej a denně nesníte min. 400 g zeleniny nebo ovoce – pak jsou kapsle s pštrosím olejem a vitamíny tím nejjednodušším způsobem jak zabezpečit denní dávku zdraví pro Váš organizmus!